Jeśli należy się do grona osób, które stojąc w sklepie z zabawkami nie wiedzą, co najlepiej kupić, nie ma powodu do wstydu. Zdecydowana większość ludzi kupujących zabawki na prezent dla dzieci nie ma zielonego pojęcia, na co zwracać uwagę i które przedmioty mogłyby wzbudzić zainteresowanie malucha. Nawet rodzicom przychodzi z niemałym trudem wybór odpowiedniej zabawki dla swojego dziecka, zwłaszcza dla tego malutkiego, które jeszcze samo nie potrafi dokładnie wypowiedzieć i zobrazować swoich potrzeb oraz oczekiwań. Na szczęście jest grupa zabawek o tak uniwersalnym charakterze, która sprawdzi się w przypadku większości dzieci bez względu na ich płeć.

Absolutną podstawą są oczywiście pluszowe misie

Idealnie pasują one na prezent zarówno dla niemowląt (są wręcz w tym wypadku pożądane), jak i dla znacznie starszych dzieci. Maskotki świetnie odnajdą się u dwulatka, ale też ośmiolatka i nie brakuje nawet dziesięciolatków, którzy chętnie przyjmą taką zabawkę w prezencie. W przypadku dzieci, które już uczą się pisać oraz czytać, poznają litery i cyfry, dobrym pomysłem będzie zakup zabawek o charakterze edukacyjnym. Można wybierać między książeczkami, abecadłami, planszami tematycznymi ułatwiającymi naukę podstawowych słów oraz zapamiętywanie alfabetu. Każdy sklep z zabawkami powinien mieć w swojej ofercie podobne produkty kierowane do dzieci powyżej szóstego roku życia (ciekawą ofertę posiada np. sklep lalabu.pl). Dobrym pomysłem na uniwersalny prezent dla malucha może być również zestaw klocków do układania (im młodsze dziecko tym większe powinny być klocki) oraz puzzle. Te ostatnie mają udowodniony wpływ na rozwój dziecka, pomagają rozwijać się zwłaszcza mózgowi, ale uczą też cierpliwości, której wielu maluchom brakuje.

Jednak niezależnie od tego, jaką zabawkę na prezent się wybierze, trzeba zwracać uwagę na kilka szczegółów

Przede wszystkim na jakość wykonania zabawki, jej ograniczenia wiekowe oraz certyfikaty i testy dopuszczające je do użytku dla dzieci. To ważne, ponieważ tylko takie zabawki będą w stu procentach bezpieczne dla maluchów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *