Tam gdzie mieszka hrabia Drakula

Tam gdzie mieszka hrabia Drakula

Rumunia bezsprzecznie kojarzy nam się z hrabią Drakulą i innymi wampirami, które znajdowały się pod jego rządami. Do dzisiaj wiele osób, które chce poznać ten wyjątkowy, europejski kraj jedzie tam po to, aby poznać legendę związaną z Drakulą. Czy faktycznie istniał? Czy też jest to tylko historia wymyślona na pożywkę dla spragnionych turystów – tego nikt nie wie. Jednak nie można zapomnieć, że w każdej legendzie zawsze znajduje się źdźbło prawy. W każdym razie do Rumunii warto pojechać. Nie tylko ze względu na Drakulę, ale także dla wielu innych, wspaniałych zabytków, jakie można znaleźć w tym kraju.

W pierwszej kolejności Bukareszt, który chyba należy do najsławniejszych miast znajdujących się na terenie tego kraju

W Bukareszcie na turystów czekają takie miejsca, jak Wzgórze Patriarchalne, gdzie znaleźć można Katedrę Patriarchy i siedzibę patriarchy Kościoła Prawosławnego. W następnej kolejności turyści powinni zobaczyć Stare Miasto, Skansen Budownictwa Ludowego gromadzący domy z obszaru całego kraju, Pałac Parlamentu, będący pod względem wielkości drugim po Pentagonie budynkiem na świecie, Pałac Królewski – siedzibę Narodowego Muzeum Sztuki. W Bukareszcie można zobaczyć także Łuk Triumfalny, XVI-wieczna cerkiew Curtea Veche (Stary Dwór) – miejsce koronacji władców wołowskich. Więcej informacji na stronie: https://www.kresy.com/osw,wycieczka-do-rumunii–transylwanii-,77

Będąc w Rumunii koniecznie należy udać się do Targovist

To tutaj znajduje się jedyny zachowany na Wołoszczyźnie gród hospodarski. Nim to władał Wlad Palownik, znany również jako Drakula. To tutaj wszyscy będą mogli przekonać się, jak to tak naprawdę ze wszystkim było. Nie można pominąć “Wieży Zachodzącego Słońca” – imponującego kompleksu budowlanego. Osoby zainteresowane postacią Drakuli powinny dalej udać się do Zamku Bran, ponieważ według legendy to właśnie tutaj rezydował książę ciemności. To tutaj dalej prowadzi legenda, gdzie do dzisiaj można podziwiać wspaniałą i imponującą budowlę. Tak naprawdę Wlad Palownik i Zamek Bran to dwie zupełnie inne postacie, aczkolwiek o tym samym przydomku. Wycieczka do Rumunii to także możliwość zobaczenia wielu innych, wspaniałych i atrakcyjnych miejsc.

Sylwia

Miłośniczka kina i teatru. Na co dzień pracuje w branży szkolnictwa i coachingu. W wolnych chwilach uwielbia przebywać ze znajomymi z dala od miejskiego zgiełku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *