Nadchodzi upragniony czas – czas kiedy jeden promień słońca daje nadzieje na ciepłą wiosnę. A potem lato. I wakacje. Wakacje, które kojarzą się już tylko z upragnionym urlopem nad morzem. Tylko, że na plaży trzeba zamienić długa spódnicę na skąpe bikini.

A kilogramów w zimę przybyło…

Jak co roku o tej porze już zaczynamy myśleć o tym, ze należałoby się pozbyć kilku zbędnych kilogramów- do lata co prawda jeszcze daleko, ale niestety odchudzanie to ciężki, żmudny proces. Dlatego, aby nie katować się szybkimi, restrykcyjnymi „dietami cud”, należałby zadbać o dobry wygląd odpowiednio wcześnie. Jeśli zaczniemy już teraz, unikniemy głodówek, a efekt będzie o wiele trwalszy. Najlepszym sposobem na skuteczne pozbycie się kilogramów, jest rozsądna dieta odchudzająca z limitem kalorycznym. Jednak mniej kalorii nie znaczy, że mamy jeść raz dziennie bombę kaloryczną, lepszym sposobem są częste, ale niskokaloryczne posiłki. Nieuniknione jest również ograniczenie niezwykle smacznych, ale i niezdrowych tłuszczów nasyconych, obecnych między innymi w maśle, margarynie, czerwonym mięsie i jajach. Unikać trzeba również produktów bogatych w węglowodany oczyszczone- makaron, białe pieczywo, ciasta oraz słodycze. Natomiast ważne jest, aby dieta odchudzająca była bogata w białko (chude mięsa, chudy ser, ryby, białko jajek) oraz błonnik, który jest odpowiedzialny za metabolizm.

Pikantne historie o tym jak zgubione kilogramy przerodziły się w seks przygodę do zobaczenia na https://opowiadania-erotyczne.pl/

Niezłym pomysłem jest również wspomaganie się suplementami diety

Jednak tutaj należy być ostrożnym przy ich wyborze. Nie wszystkie skutecznie spełniają swoją rolę i odstawienie większości z nich skutkuje efektem jo-jo. Najbardziej odpowiednie preparaty to takie, które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej, zapewniają odpowiedni poziom wody w organizmie lub oczyszczają. Nie wierzmy jednak, że wszystkie te trzy czynniki znajdziemy w jednej tabletce. Najskuteczniejsze są preparaty skoncentrowane na jednym działaniu, zawierające naturalne składniki.

Niestety sama dieta odchudzająca nie wystarczy – trzeba również pamiętać o ćwiczeniach fizycznych i zdrowym trybie życia

Ćwiczenia oprócz tego, że pomagają spalać tkankę tłuszczową, dotleniają również mózg oraz przyśpieszają metabolizm, tak ważny przy odchudzaniu. Idealnym pomysłem byłaby konsultacja z dietetykiem oraz pomiar tkanki tłuszczowej i wody w naszym organizmie. Niestety nie każdy ma taką możliwość, ale tutaj naprzeciw wychodzą firmy, z branży żywności, które proponują ustalanie kompleksowej diety. Szczególnie godne uwagi są firmy oferujące pomoc w odchudzaniu, które oferują swoim klientom bezpłatny, całościowy program odchudzania dobrany indywidualnie przez dietetyka.

Niestety, najważniejszymi czynnikami przy odchudzaniu jest konsekwencja i samodyscyplina. Bez tego żadna dieta nam nie pomoże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *