Dzieci bardzo szybko wyrastają ze swoich butów, dlatego niestety wielu rodziców uważa, że kupowanie tych droższych, ale za to lepszej jakości, nie jest opłacalną inwestycją. Nie pomaga w tym obuwniczy rynek zalewany tekstylnymi butami, które chociaż mają niską cenę, zupełnie nie nadają się do noszenia przez niemowlaki. Są nieprzystosowane do rosnącej, rozwijającej się stopy i w niektórych przypadkach mogą nawet hamować jej prawidłowy rozwój.

Dobór odpowiedniego obuwia jest szczególnie ważny w okresie około 1 roku życia dziecka, a więc gdy zaczyna ono już „na poważnie” chodzić

Wybierane wtedy dla niego kapcie niemowlęce powinny być obuwiem o dobrze podkreślonych cechach: elastyczności i odporności, ale również muszą się charakteryzować odpowiednią stabilnością cholewki i grubością podeszwy. Warte uwagi są zwłaszcza kapcie skórzane, które ze względu na rodzaj materiału łączą w sobie wszystkie te cechy. Tym samym zapewniają dziecku właściwą elastyczność w dopasowywaniu się do kształtu stopy, ale jednocześnie usztywniają ją i zabezpieczają na tyle, aby mogło stawiać pewne i stabilne kroki. Dziecko powinno mieć swoje własne kapcie nawet wtedy, gdy w domu chodzi boso albo w specjalnych antypoślizgowych skarpetkach. Obuwie jest niezbędne przy wyjściu na zewnątrz, zabawie w nowym miejscu, ale przede wszystkim w żłobkach i przedszkolach. Rolą rodzica jest zadbanie o to, aby kapcie dla niemowląt spełniały jak najlepiej swoje zadanie, chroniły stopę, zapewniały jej swobodę i zachowywały przy tym odpowiednią estetykę.

To właśnie bowiem wygląd obuwia dziecięcego odgrywa wbrew pozorom ważną funkcję podczas jego zakupu

Rodzice chcą, aby ich dziecko chodziło w ładnych, estetycznych i eleganckich kapciach. Obuwie ze skóry spełnia te warunek w każdym calu, a dodatkowo z racji swojej naturalności jest też w pełni bezpieczne dla dziecka. Jako buty uniwersalne kapcie skórzane dla niemowląt sprawdzają się w każdej sytuacji i można je dobrać na każdą okazję. Będą nie tylko elementem przedszkolnej wyprawki, ale również niezawodnym obuwiem do codziennego chodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *