Zmorą wielu rodziców na całym świecie jest ubieranie dzieci. Zarówno małe niemowlęta, jak i starsze dwulatki i nawet pięciolatki potrafią nieźle dać w kość. Zwłaszcza gdy bardzo się wiercą, grymaszą i niechętnie poddają temu zabiegowi. W przypadku starszych dzieci musi zadziałać już rodzicielski autorytet, u maluchów wygląda to nieco inaczej. Tutaj to ubranko odgrywa kluczową rolę, dlatego musi być dostosowane nawet do najbardziej ruchliwych niemowląt. Tym dostosowaniem są przede wszystkim funkcjonalne kroje pozbawione niepotrzebnych dodatków i ozdóbek oraz praktycznie zapięcia na napy.

Te ostatnie szczególnie mocno pomagają w przebieraniu malucha, ponieważ pozwalają zrobić to bardzo szybko i bezproblemowo

Wystarczy szarpnąć za napy i je odpiąć, a od razu ma się dostęp do pieluszki lub można ściągnąć całość przez głowę lub nogi malucha. Taki szczegół jest wbrew pozorom bardzo ważny i ułatwia życie zwłaszcza początkującym rodzicom i opiekunom dziecka. Ci zwykle szalenie ostrożnie podchodzą do kwestii ubierania malucha, bojąc się zrobić mu krzywdę. Dobre body niemowlęce o odpowiedniej strukturze, kroju i wyglądzie znacznie ułatwia ten proces i pozwala szybko nabrać w nim wprawy. Elastyczny materiał, szerokie otwory na nóżki i rączki, zapięcia rozmieszczone w strategicznych miejscach pozwalają na dużą kontrolę i zapobiegają szarpaniu dzieckiem przy ubieraniu.

Jeśli szuka się stroju uniwersalnego, praktycznego, bezpiecznego i łatwego w zakładaniu, to bodziaki dla niemowląt spełniają wszystkie te warunki

Oczywiście ich funkcjonalność nie powinna przesłaniać też wygody noszenia body z krótkim lub długim rękawem. Wręcz przeciwnie, powinna być jej uzupełnieniem. Komfort rodziców podczas przebierania malucha musi iść w parze z komfortem samego niemowlaka. A to oznacza kupowanie body uszytego z materiałów najlepszej jakości, miękkich, delikatnych, które nie podrażnią skóry. Warto przy wyborze kierować się właśnie takimi parametrami, aby nie zaszkodzić maluszkowi, ale sprawić, by czuł się w bodziaku komfortowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *