Nie da się ukryć, że dzisiaj jazda w bardzo trudnych warunkach na mocno zróżnicowanych i często górzystych trasach znajduje duże grono osób, które kochają taki smak adrenaliny. Na pewno tego typu jazda nie byłaby możliwa, gdyby nie kompletny rower, który pozwala na wykonywanie różnego rodzaju akrobacji w powietrzu. Koła w takim rowerze to szczególny element na który, trzeba zwrócić większą uwagę.

Jazda na takim rowerze rządzi się własnymi prawami

Musimy wiedzieć, że jazda mtb rządzi się swoimi prawami. Tak naprawdę to w tego typu dostosowaniu sprzętu nie tylko ważny jest rodzaj zastosowanego koła, ale także i jego ostateczna wielkość. Nie da się ukryć, że większe koła pozwalają nam bez problemu na osiągnięcie większych prędkości na trasie. Jeśli koła są połączone za pomocą odpowiednio dobranej ramy i amortyzatora, to można powiedzieć, że taki rower będzie przede wszystkim o wiele bardziej sterowany, nawet podczas dynamicznej jazdy. Na pewno w takich rozwiązaniach koła nie mogą mieć średnicy 26 cali. W tego typu rowerach przeznaczonych do jazdy typowo ekstremalnej miłośnicy takich sportów powinni stosować co najmniej 29-calowe koła, ponieważ one lepiej nadają się do bezpiecznej jazdy, po tak trudnym terenie. Z pewnością w tym przypadku taki wybór jak najbardziej jest uzasadniony i warto to zrobić. Pamiętajmy, że jeśli zależy nam na funkcjonalnych kołach, to na pewno koła mtb na bikestacja.pl, będą w stanie spełnić nasze wygórowane wyczekiwania.

Im większe koła, tym lepsza stabilność jazdy

Mamy tam do czynienia z bardzo jakościowym systemem kół, które bez problemów jesteśmy w stanie dostosować do każdego rodzaju ramy. Musimy wiedzieć, że jest to nic innego jak system kół uniwersalnych, które na trasie spisują się naprawdę dobrze. Pamiętajmy, że im większa średnica kół, tym lepsza stabilizacja roweru. Na pewno każdy, kto bierze udział w tego typu wyścigach, doskonale wie jaki element trzeba tutaj zastosować. Warto więc podkreślić, ze dobrze przygotowane opony pozwolą nam pokonywać różne przeszkody znajdujące się na trasie, ale także dadzą nam lepszy kontakt z samym podłożem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *