Jeżeli interesują nas tropikalne kraje, które moglibyśmy odwiedzić w mroźną i nieprzyjemną pogodę z jaką często spotykamy się zimą w naszym państwie z pewnością nie należymy do małego grona ludzi, którzy tak myślą. Praktycznie co drugi Polak zostawia się nad tym w jaki sposób i dokąd udać się, by uciec od tej zimowej melancholii. Można by to określić jako syndrom pilnego wyjazdu w tropiki. Wszystko sprowadza się jednak do ceny, gdyż odłożenie kilkunastu czy też kilku tysięcy złotych na ekskluzywny wyjazd nie leży w gestii większości Polaków. Pojawia się więc pytanie: jak tanim kosztem udać się na wymarzone wakacje?

Tanie loty za granicę

Powiedzmy sobie szczerze, aby móc spędzić chociaż kilka dni w ciepłym kraju Potrzebujemy około 2000 zł. Suma może się wydawać dość spora jak na polskie realia zarobkowe jednakże zimą na słodycze z pewnością wydajemy podobną kwotę pieniędzy. By więc je pozyskać po prostu zrezygnujemy z kilku przyjemności, które dotychczas wykonywaliśmy tym samym polepszają swoje zdrowie, jak i zyskując dodatkowe oszczędności na realizację marzeń. Dokąd więc najlepiej udać się na wakacje?

Dwie propozycje dwie skrajności

Teoretycznie ludzi można podzielić na dwie grupy tj. takich, którzy lubią spędzać czas aktywnie i takich, którzy wolą jednak bardziej leżeć niż w jakikolwiek większy sposób zmuszać się do fizycznego wysiłku podczas urlopu. Dla tej pierwszej grupy specjalnie polecamy w lot do Kenii, który chociaż z biurem podróży kosztuje minimum 4000 zł, to jeżeli wybierzemy się tam samodzielnie, to w obie strony możemy zmieścić się w kwocie 1600 zł. Mówiąc o aktywności najlepszym miejscem jest Nairobi gdzie możemy zwiedzać cały kraj, spać pod baobabem, czy też korzystać zi podziwiać piękno dzikiej fauny i flory. Dla drugiej grupy osób zalecamy także przykładowo Dominikanę, które dzięki fajnym czarterom z Niemiec możemy zobaczyć już za 1500 zł w obie strony. Średnia temperatura w grudniu wynosi tam 30 stopni, woda w morzu ma ponad 27 i słońce świeci tam przez 8 godzin dziennie. Jestem idealny miejsca na to by poleżeć na plaży i czerpać radość z promieni słonecznych. Oczywiście są tylko 3 dostępne przykłady lecz istnieje cała liczba innych miejsc, które warto odwiedzić. Pamiętajmy jednak, że jeżeli chcemy skorzystać z promocji warto zająć się tym jak najszybciej, nim jeszcze rozpocznie się sezon na takie wyjazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *