Pluszowe maskotki to zdaniem wielu rodziców (i oczywiście dzieci) najbardziej uniwersalna i praktyczna zabawka. Uniwersalna, ponieważ nadaje się już dla kilkutygodniowego maluszka, a praktyczna, bo sprawdza się zarówno u chłopców, jak i dziewczynek. Dlatego na rynku nie brakuje naprawdę przeróżnych modeli pluszaków przedstawiających przede wszystkim najbardziej popularne motywy, czyli bohaterów bajek oraz zwierzęta.

Maskotka dla dziewczynki

Wybór odpowiedniego pluszaka z punktu widzenia rodzica wcale nie jest jednak taki prosty. Szczególnie dziewczynki są pod tym względem dość wymagające i znalezienie idealnej maskotki dla nich może sprawić ogromne problemy. Dlatego czasami warto zaryzykować niebanalność i zamiast powtarzać nudne schematy lalek, króliczków, kotków i piesków, kupić… różowego, dużego flaminga. Maskotka w tak zaskakującym motywie z pewnością zrobi furorę, a przy tym dzięki swojej indywidualności wyróżni się na tle innych zabawek.

Pluszak pluszakowi nierówny

Świat maskotek jest jednak bardziej skomplikowany, niż dorośli mogą przypuszczać. Pluszaki znacznie różnią się między sobą nie tylko wyglądem czy rozmiarami – które mogą sięgać nawet powyżej 2 metrów! – ale też sposobem wykonania, rodzajem wypełnienia czy jakością użytych w produkcji materiałów. Najbardziej widoczne różnice to te wizualne, dlatego producenci często wypuszczają na rynek ten sam model maskotki w różnym rozmiarze, aby zaspokoić wszelkie dziecięce gusta. Gigantyczne maskotki takie jak różowy, duży flaming stają się tym samym pluszakami kupowanymi na specjalne okazje: prezentem z okazji urodzin, Dnia Dziecka czy mikołajek.

Dlaczego właśnie flaming?

Niespodziewana popularność flaminga wynika w głównej mierze z jego paru kluczowych cech takich jak:

– ciekawego motywu operującego na mało znanym zwierzęciu

– wizualnych estetyczne i jaskrawych kolorów, w tym typowo dziewczęcego różu

– niebanalnej budowy flaminga (dużego obszaru do przytulania i długiej szyi do trzymania przy noszeniu)

– zupełnej nowości w kontekście wiecznie obecnych maskotek psów, kotów, misiów

Zabawka z certyfikatem

Sam wygląd, chociaż przyciągający uwagę i zachwycający sam w sobie, nie powinien być jedynym wyznacznikiem podczas kupowania pluszaków. Ważne jest też to, aby były to zabawki bezpieczne i dopuszczone do użytku odpowiednimi certyfikatami. Dzięki temu rodzic ma pewność, że jego dziecko dostaje do dyspozycji maskotkę, którą będzie się mógł swobodnie bawić i nie zrobi sobie krzywdy np. wystającym elementem. Certyfikaty dla maskotek często są też gwarancją, że zabawka (a w szczególności jej wkład) jest wykonana z antyalergicznych materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *