Biwakowanie z najmłodszymi to może być wspaniała przygoda. Należy jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do wycieczki. Dzięki temu wszyscy będą zadowoleni. Nie wiesz co zabrać ze sobą? Tego dowiesz się z naszego tekstu.

Wyposażenie namiotu – co jest potrzebne?

Pewnie zastanawiasz się, w jakim wieku powinno być dziecko, żeby można je było zabrać po namiot. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Każde dziecko jest inne, dlatego musisz mu się uważnie przyjrzeć i stwierdzić, czy na pewno sobie poradzi podczas biwakowania. Jeśli zdecydujesz, że jest już gotowe, to czas rozpocząć przygotowania. Należy to zrobić sumiennie, po to, żeby wyjazd był przyjemnością dla dziecka, a nie stresową sytuacją, przez którą już więcej nie będzie chciało spędzać czasu na biwaku.

Zacznij od wyboru odpowiedniego modelu namiotu. Musi być on odpowiednio duży, tak, żeby pomieścił wszystkie osoby podczas wyjazdu. Jeśli nie masz odpowiedniej ilości pieniędzy na zakup wybranego modelu, to skorzystaj z możliwości, jakie dają kredyty pozabankowe. Kolejny ważny element, to materac. Najlepiej jest wybrać takie, które zajmą całą powierzchnię miejsca, w którym chcesz spać. Większy materac zapewni też większą wygodę. Nie zapomnij również wziąć ze sobą pompki. Kolejny istotny element, który zapewni komfort podczas biwakowania to śpiwór. Musisz go dobrać zarówno do wzrostu, jak i do warunków które są na zewnątrz. Jeśli wybierasz się do miejsca, w którym w nocy jest wysoka temperatura, to nie musi być on mocno ocieplany. Jeśli jednak planujesz wypad wiosną albo jesienią w Polsce, to warto zaopatrzyć się w cieplejszy wariant, po to, żeby nie nabawić się choroby.

Co jeszcze wziąć ze sobą na wyjazd?

Jeśli masz już odpowiednio przygotowany namiot, to musisz też wziąć niezbędne rzeczy, które przydadzą się podczas biwakowania. Pamiętaj, że lepiej jest zabrać kilka rzeczy za dużo, niż za mało. Przede wszystkim przyda Ci się apteczka turystyczna. W niej powinny się znajdować m.in. leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, preparaty na kaszel i katar, woda utleniona, preparaty na uderzenia i otarcia, plastry, bandaże oraz termometr. Ważne jest też to, żeby zabrać odpowiednie ubrania. Pogoda może się często zmieniać, dlatego weź ubrania dla dziecka na ciepłe i zimne chwile. Jeśli nie masz odpowiedniej ilości pieniędzy, żeby przygotować się na wyjazd, to możesz wybrać kredyty pozabankowe, które umożliwią Ci szybkie zdobycie środków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *