Zarówno wynajem mieszkania lub kawalerki ma swoje plusy i minusy. Wiadomo, że największym plusem/minusem – w zależności od wyboru – jest cena wynajmu. Cena wynajmu kawalerki z reguły powinna być połowę tańsza, ale reguła nie potwierdza to rzeczywistość. gdzie w niektórych miastach wynajem mieszkania 40-50 metrowego wynosi około 1000 zł, podczas gdy kawalerki 20 metrowej już nawet ponad 600 zł. Oczywiście to przykład z jednego miasta. Ceny w większych miastach jak Kraków, Katowice, czy Warszawa są dużo wyższe. A cena kawalerki zależy też od wyposażenia i przez wszystkim od lokalizacji. Im bliżej uczelni, centrum itp. tym cena takiej kawalerki (mieszkania) będzie dużo wyższa niż na uboczu. Z perspektywy osoby, która szuka mieszkania, warto wypisać 10 zalet wynajmu kawalerki.

Więc po:

1. Wynajem kawalerki jest z reguły tańszym rozwiązaniem niż wynajem zwykłego mieszkania (ale zależy to zarówno od lokalizacji, wyposażenia roku budowy).

2. Kawalerka to także – ze względu mniejsze wymiary mieszkania – mniejsze koszty utrzymania.

3. Kawalerka to mniejsze zużycie wody.

4. To także mniejsze koszty pobieranej energii elektrycznej.

5. Mniejsze opłaty za ocieplenie mieszkania – mniej metrów to mniejsza potrzeba ogrzania takiego mieszkania, o ile jest szczelne. Najlepiej sprawdzić czy jest to ogrzewanie elektryczne czy ogrzewanie centralne, gdzie ogrzewanie centralne wydaje się dużo tańsze (warto zwrócić na to uwagę).

6. Mniejsza przestrzeń to także zaleta dla jednej osoby – mniej metrów do sprzątania, mniej detergentów potrzebnych do utrzymania czystości.

7. Na rynku zdecydowanie więcej jest osób chcących wynająć kawalerkę, więc z pozycji osoby szukającej jest to bardziej opłacalne, gdyż można negocjować ceny.

8. Szybka umowa / łatwe jej rozwiązanie

9. Często media tj. woda, wywóz śmieci, a nawet dostęp do WI-FI jest wliczona w cenę najmu.

10. Większość kawalerek ma już odpowiednie zabudowania, jak sanitaria, szafki czy łóżko, więc w cenę wliczone jest całe wyposażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *